Body leasing Opole

KK IT Solutions oferuje usługi outsourcingu programistycznego. Jest to rozwiązanie idealne dla wielu, szczególnie niezbyt dużych, firm i przedsiębiorstw. Dysponujemy specjalistami, którzy w sposób zdalny wykonają zlecone przez Państwa zadania programistyczne. Taki sposób pracy pozwala na korzystanie z usług programistów tylko wtedy, gdy są naprawdę potrzebni. Zbudowanie i utrzymanie zespołu programistów, na których można polegać, to trudne zadanie. Korzystając z naszych usług, firmy nie mają konieczności zajmowania się rekrutacją, rozwojem i szkoleniami, a także utrzymaniem specjalistów na pełny etat.

Chcesz rozpocząć współpracę w zakresie outsourcingu IT?

Wyślij wypełniony formularz - oddzwonimy do Ciebie.
  Zaakceptuj zgodę na przetwarzanie danych osobowych


  Kiedy najlepiej skorzystać z outsourcingu IT i czym jest Body Leasing?

  KK IT Solutions ma dla firm z branży IT ( także tych z Opola ) ciekawą propozycję. Chodzi o usługę noszącą nazwę outsourcingu personalnego, zwanego w skrócie body leasing. Na czym to polega? Firma poszukująca programisty posiadającego wysokie kwalifikacje wynajmuje go na pewien okres czasu, jaki potrzebny będzie temu specjaliście do wykonania konkretnego zadania, rozwiązania problemu, przed którym stanęła firma. Dzięki temu można uniknąć rozpoczęcia procedury rekrutacji, która generuje dodatkowe koszty i zabiera cenny czas. Pozyskany metodą outsourcingu personalnego programista po wykonaniu zadania zakończy współpracę z firmą, która zdecydowała się na skorzystanie z jego umiejętności.Być może upora się on z przydzielonym mu zadaniem w ciągu jednego dnia lub nawet kilku godzin. Nie musi on również pojawiać się w biurze firmy. Istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że będzie mógł wykonać swoją pracę zdalnie. Nie będzie więc konieczny zakup sprzętu dla nowego pracownika,zniknie też konieczność stworzenia nowego stanowiska pracy dla tej osoby. Również programiści pracujący w taki właśnie sposób wysoko oceniają body leasing. Nie są związani etatem z jednym i tym samym miejscem, zarabiając przy tym niekiedy znacznie lepiej, niż programiści na etacie. Właściciele firm ( także tych z Opola ) doceniają również to, że mogą za pomocą body leasingu pozyskać do rozwiązania konkretnego problemu specjalistę o najwyższym poziomie umiejętności. Nie jest wcale pewne, czy udałoby im się znaleźć taką osobę stosując tradycyjną metodę rekrutacji. Obecnie bowiem nie jest łatwo znaleźć na rynku pracy dobrego programistę, który aktualnie nie posiadałby zatrudnienia i byłby "do wzięcia".

  Należy pamiętać o tym, aby zapewnić specjaliście z zewnątrz pozyskanemu metodą body leasingu opiekuna. Powinien to być ktoś z etatowych pracowników firmy. Jego zadaniem będzie zaprezentowanie wynajętemu programiście zagadnienia, nad którym będzie on pracował i bieżąca kontrola nad postępami jego pracy. Kiedy wykonywanie tego zadania zostanie zakończone, opiekun sprawdzi, czy problem faktycznie zostanie rozwiązany.

  Wynajęcie pracownika z zewnątrz wiąże się z pewną zaletą, o której nie wspomina się wystarczająco często. Zewnętrzny fachowiec oznacza świeże spojrzenie na dotychczasowy sposób działania firmy. Może on zaproponować wprowadzenie pewnych zmian i okaże się, że na podrzucony przez niego pomysł etatowi pracownicy danej firmy sami mogli nigdy nie wpaść. Związane jest to z tym, że praca przez długi czas w jednym miejscu wiąże się z pojawiającą się po pewnym okresie rutyną. Nie służy to kreatywnemu rozwiązywaniu problemów. Istnieje jeszcze jedna ważna kwestia dotycząca pozyskania pracownika metodą outsourcingu personalnego. Aby być pewnym, że trafi się na programistę o właśnie takich umiejętnościach, jakie są firmie potrzebne, należy jasno i wyraźnie sprecyzować nasze oczekiwania w profilu poszukiwanego pracownika, który przekażemy firmie świadczącej usługę body leasingu.

  Jeżeli powyższy opis zainteresował Cię, zapraszamy do mailowego lub telefonicznego kontaktu z firmą KK IT Solutions. Jesteśmy przekonani o tym, że za naszym pośrednictwem znajdziesz programistę o odpowiednio wysokich kwalifikacjach, który skutecznie pomoże rozwiązać problem, przed którym stanęła Twoja firma.

  Jak przebiega współpraca?

  • Zawieramy umowę, która określa liczbę godzin, jaką miesięcznie pracownicy KK IT Solutions poświęcą na pracę nad Państwa projektem. Jest to czas, w którym przydzielony Project Manager oraz zespół programistów są do Państwa wyłącznej dyspozycji i realizują wszelkie zlecone czynności.

  • Zależnie od przedstawionych potrzeb i wymagań, oferujemy różnej wielkości zespoły specjalistów. Każda grupa programistów będzie podlegała pod Project Managera, który zadba, aby opłacony przez Państwa czas był wykorzystany jak najlepiej.

  • Pragniemy jednak zaznaczyć, że skompletowanie odpowiedniego zespołu nie zawsze jest możliwe od ręki. Grono współpracujących ze sobą specjalistów musi być dobrane tak, aby wzajemnie się uzupełniali i tworzyli zgrany zespół. Dzięki temu przebieg prac będzie efektywny, Państwo poniosą niższe koszty, a nasi pracownicy będą zadowoleni ze swoich