Body leasing Częstochowa

KK IT Solutions oferuje usługi outsourcingu programistycznego. Jest to rozwiązanie idealne dla wielu, szczególnie niezbyt dużych, firm i przedsiębiorstw. Dysponujemy specjalistami, którzy w sposób zdalny wykonają zlecone przez Państwa zadania programistyczne. Taki sposób pracy pozwala na korzystanie z usług programistów tylko wtedy, gdy są naprawdę potrzebni. Zbudowanie i utrzymanie zespołu programistów, na których można polegać, to trudne zadanie. Korzystając z naszych usług, firmy nie mają konieczności zajmowania się rekrutacją, rozwojem i szkoleniami, a także utrzymaniem specjalistów na pełny etat.

Chcesz rozpocząć współpracę w zakresie outsourcingu IT?

Wyślij wypełniony formularz - oddzwonimy do Ciebie.
  Zaakceptuj zgodę na przetwarzanie danych osobowych


  Kiedy najlepiej skorzystać z outsourcingu IT i czym jest Body Leasing?

  Coraz większe problemy sprawia firmom rozwijanie ich infrastruktury informatycznej. Generuje to coraz wyższe koszty. Związane jest to z dynamicznym rozwojem sektora IT. Rynek potrzebuje w tej chwili ogromnej ilości informatyków mających wysokie kwalifikacje. Nie dziwi więc, że w ostatnim czasie coraz większą popularność zarówno wśród prywatnych przedsiębiorców, jak i instytucji państwowych zyskuje body leasing. Wdrożenie takiego rozwiązania jest bardzo korzystne dla finansów firmy lub urzędu.

  Inna nazwa body leasingu to outsourcing personalny lub pracowniczy. Na czym to polega? Jako przykład można podać taka sytuację- firma potrzebuje pomocy specjalisty, który wykonać ma jedno konkretne zadanie, którego realizacja może potrwać kilka dni lub nawet tylko kilka godzin. Nie ma sensu w takim przypadku uruchamianie procedury rekrutacyjnej. Można wynająć specjalistę, który wykona właśnie to jedno zadanie, otrzyma za to wynagrodzenie i na tym jego współpraca z firmą się zakończy.

  Jest to rozwiązanie wygodne zarówno dla samego informatyka, któremu zlecona będzie realizacja projektu, jak i dla firmy, która z jego usług skorzysta. Istnieje jeszcze inna zaleta body leasingu. Często okazuje się, że osoba z zewnątrz, nie pracująca na co dzień w danej firmie, oferuje oprócz swoich umiejętności związanych z programowaniem również świeże spojrzenie na problemy firmy. Może się zdarzyć, że zewnętrzny programista zaproponuje niezwykle skuteczne rozwiązanie, o jakim etatowi pracownicy danej firmy nawet nie pomyśleli.

  Trzeba jednak pamiętać o tym, żeby dokładnie określić jakiego specjalisty poszukujemy, jakie konkretnie umiejętności powinien on posiadać. Tylko to daje gwarancję, że uda się znaleźć informatyka/programistę posiadającego odpowiednie umiejętności do tego, aby wykonać postawione przed nim ( często skomplikowane ) zadanie. Konieczne może okazać się również wyznaczenie wśród pracowników firmy osoby, która zapozna wynajętego metodą body leasingu specjalistę z tematem zagadnienia, nad którym będzie pracował i która będzie nadzorowała pracę tego informatyka. W razie potrzeby pracownik ten spełni rolę pomostu pomiędzy zewnętrznym specjalistą a kierownictwem firmy lub też ludźmi kierującymi działem, którego dotyczy zadanie powierzone zewnętrznemu informatykowi/programiście.

  Jak przebiega współpraca?

  • Zawieramy umowę, która określa liczbę godzin, jaką miesięcznie pracownicy KK IT Solutions poświęcą na pracę nad Państwa projektem. Jest to czas, w którym przydzielony Project Manager oraz zespół programistów są do Państwa wyłącznej dyspozycji i realizują wszelkie zlecone czynności.

  • Zależnie od przedstawionych potrzeb i wymagań, oferujemy różnej wielkości zespoły specjalistów. Każda grupa programistów będzie podlegała pod Project Managera, który zadba, aby opłacony przez Państwa czas był wykorzystany jak najlepiej.

  • Pragniemy jednak zaznaczyć, że skompletowanie odpowiedniego zespołu nie zawsze jest możliwe od ręki. Grono współpracujących ze sobą specjalistów musi być dobrane tak, aby wzajemnie się uzupełniali i tworzyli zgrany zespół. Dzięki temu przebieg prac będzie efektywny, Państwo poniosą niższe koszty, a nasi pracownicy będą zadowoleni ze swoich