Body leasing Gdańsk

KK IT Solutions oferuje usługi outsourcingu programistycznego. Jest to rozwiązanie idealne dla wielu, szczególnie niezbyt dużych, firm i przedsiębiorstw. Dysponujemy specjalistami, którzy w sposób zdalny wykonają zlecone przez Państwa zadania programistyczne. Taki sposób pracy pozwala na korzystanie z usług programistów tylko wtedy, gdy są naprawdę potrzebni. Zbudowanie i utrzymanie zespołu programistów, na których można polegać, to trudne zadanie. Korzystając z naszych usług, firmy nie mają konieczności zajmowania się rekrutacją, rozwojem i szkoleniami, a także utrzymaniem specjalistów na pełny etat.

Chcesz rozpocząć współpracę w zakresie outsourcingu IT?

Wyślij wypełniony formularz - oddzwonimy do Ciebie.
  Zaakceptuj zgodę na przetwarzanie danych osobowych


  Kiedy najlepiej skorzystać z outsourcingu IT i czym jest Body Leasing?

  KK IT Solutions to firma zajmująca się świadczeniem usług z zakresu outsourcingu personalnego, zwanego też body leasingiem, dotyczącego branży IT. Skorzystanie z naszej oferty może zapewnić wiele korzyści zarówno małej, jak i dużej firmie ( także takiej, która działa w Gdańsku ) lub też urzędowi. Nasi specjaliści pomogą rozwiązać problem, z jakim się zetknąłeś nie pojawiając się nawet osobiście w biurze Twojej firmy lub siedzibie urzędu. Mogą oni pracować zdalnie. Nie musisz więc uruchamiać kosztownej i czasochłonnej procedury rekrutacyjnej i martwić się dodatkowo, czy dzięki temu uda się pozyskać odpowiedniego fachowca. Możesz wynająć specjalistę, który przystąpi do rozwiązania problemu, przed jakim stanąłeś, praktycznie od razu. Zastanów się więc, czy nie będzie to najlepsze z możliwych rozwiązanie, które możesz zastosować.

  Firmy ( także te z Gdańska ) wydają coraz więcej pieniędzy na rozwój swojej infrastruktury informatycznej. Stale wzrasta też na rynku pracy popyt na informatyków oraz osoby zajmujące się programowaniem. Nie jest więc niczym dziwnym znaczący wzrost popularności body leasingu w ostatnich latach. Umożliwia on praktycznie każdej firmie lub urzędowi znalezienie specjalisty IT koniecznego do rozwiązania pewnego problemu bez konieczności rozpoczynania tradycyjnej procedury rekrutacyjnej. W ten sposób oszczędzić możesz pieniądze, jakie byłoby trzeba wydać na ten cel, nie musisz również martwić się o to, czy w ogóle uda się znaleźć na rynku pracy tak potrzebnego w tym momencie fachowca.Na czym konkretnie polega body leasing? Co sprawia, że cieszy się coraz większą popularnością i dlaczego trudno się spodziewać, aby trend ten uległ odwróceniu?

  Outsourcing personalny ( inna jego nazwa- pracowniczy) to tymczasowe wynajęcie pracownika posiadającego poszukiwane przez właściciela danej firmy umiejętności, najczęściej w celu realizacji przez niego konkretnego zadania. Zdarza się, że rozwiązanie problemu, jaki stawia się przed wynajętym w taki właśnie sposób fachowcem trwa zaledwie kilka godzin. Wszystko zależy o stopnia jego skomplikowania. Co zyskuje firma? Nie jest konieczne prowadzenie poszukiwań specjalisty na rynku pracy, body leasing nie jest również związany z dodatkowymi wydatkami dotyczącymi zakupem nowego sprzętu i koniecznością znalezienia wolnej przestrzeni biurowej. Sami programiści udostępniający swoje umiejętności właśnie w taki sposób są zadowoleni, że mogą tak pracować. Są w stanie zarobić więcej, niż gdyby pracowali na etacie w jednej firmie. Jak widać w tym przypadku zyskuje zarówno firma, jak i specjalista IT, który wybrał taką formę pracy.

  Należy wspomnieć również o jeszcze jednej zalecie outsourcingu personalnego. Otóż często okazuje się, że osoba z zewnątrz potrafi spojrzeć na problemy firmy z całkiem innej perspektywy, niż osoby pracujące w niej etatowo, na co dzień. Taki zewnętrzny specjalista może podsunąć pomysł, o jakim nawet nie pomyślałyby dotychczas pracujące tam osoby. Warto przy tym pamiętać, że znalezienie odpowiedniego do potrzeb firmy fachowca wymaga szczegółowego określenia w profilu poszukiwanej osoby umiejętności, jakie powinna ona posiadać. Wtedy firma świadcząca usługę body leasingu wie, kogo należy do Ciebie przysłać.
  Konieczne okaże się również przydzielenie zewnętrznemu specjaliście opiekuna w postaci któregoś z etatowych pracowników firmy. Jego zadaniem będzie przedstawienie problemu i nadzorowanie pracy wynajętego programisty.

  KK IT Solutions zaprasza do kontaktu mailowego i telefonicznego wszystkich właścicieli firm zainteresowanych skorzystaniem z możliwości, jakie daje body leasing. Tą drogą odpowiemy również na wszystkie Wasze dodatkowe pytania.

  Jak przebiega współpraca?

  • Zawieramy umowę, która określa liczbę godzin, jaką miesięcznie pracownicy KK IT Solutions poświęcą na pracę nad Państwa projektem. Jest to czas, w którym przydzielony Project Manager oraz zespół programistów są do Państwa wyłącznej dyspozycji i realizują wszelkie zlecone czynności.

  • Zależnie od przedstawionych potrzeb i wymagań, oferujemy różnej wielkości zespoły specjalistów. Każda grupa programistów będzie podlegała pod Project Managera, który zadba, aby opłacony przez Państwa czas był wykorzystany jak najlepiej.

  • Pragniemy jednak zaznaczyć, że skompletowanie odpowiedniego zespołu nie zawsze jest możliwe od ręki. Grono współpracujących ze sobą specjalistów musi być dobrane tak, aby wzajemnie się uzupełniali i tworzyli zgrany zespół. Dzięki temu przebieg prac będzie efektywny, Państwo poniosą niższe koszty, a nasi pracownicy będą zadowoleni ze swoich