Body leasing Katowice

KK IT Solutions oferuje usługi outsourcingu programistycznego. Jest to rozwiązanie idealne dla wielu, szczególnie niezbyt dużych, firm i przedsiębiorstw. Dysponujemy specjalistami, którzy w sposób zdalny wykonają zlecone przez Państwa zadania programistyczne. Taki sposób pracy pozwala na korzystanie z usług programistów tylko wtedy, gdy są naprawdę potrzebni. Zbudowanie i utrzymanie zespołu programistów, na których można polegać, to trudne zadanie. Korzystając z naszych usług, firmy nie mają konieczności zajmowania się rekrutacją, rozwojem i szkoleniami, a także utrzymaniem specjalistów na pełny etat.

Chcesz rozpocząć współpracę w zakresie outsourcingu IT?

Wyślij wypełniony formularz - oddzwonimy do Ciebie.
  Zaakceptuj zgodę na przetwarzanie danych osobowych


  Kiedy najlepiej skorzystać z outsourcingu IT i czym jest Body Leasing?

  KK IT Solutions to firma oferująca usługę outsourcingu personalnego (pracowniczego ), który zwany jest również w skrócie "body leasingiem". Usługa ta dotyczy branży IT. Pośredniczymy w znajdowaniu specjalistów z zakresu informatyki i programowania,którzy zajmują się rozwiązywaniem problemów, przed jakimi stanęły firmy naszych klientów ( również te z Katowic ).

  Dzięki nam nie jest konieczne poszukiwanie specjalistów drogą tradycyjnego procesu rekrutacyjnego, który naraża firmę na dodatkowy wydatek, a do tego niepotrzebnie zabiera cenny czas. Dzięki usłudze zwanej body leasingiem można wynająć profesjonalnego programistę na krótki okres czasu, najczęściej do wykonania jednego, konkretnego zadania. Potem otrzymuje on za swoją pracę wynagrodzenie i na tym kończy się jego współpraca z firmą naszego klienta. Najczęściej pozyskany przez nas dla klienta programista nie musi wcale pojawiać się w biurze jego firmy wykonując przydzielone mu zadanie zdalnie.

  W obecnych czasach firmy wydają duże pieniądze na rozwój swojej infrastruktury informatycznej. Wymagają tego realia rynku. Od lat istnieje ogromne zapotrzebowanie na specjalistów z branży IT, informatyków i programistów. Odpowiedzią na potrzeby wielu firm wydaje się być właśnie body leasing. Jest on coraz częściej stosowany również poza światem biznesu- w urzędach państwowych, fundacjach i różnych innych instytucjach. Na czym konkretnie polega ta usługa, oferowana m.in. przez firmę KK IT Solutions?

  Outsourcing personalny umożliwia wynajęcie pracownika posiadającego kompetencje do rozwiązania pewnego problemu na okres czasu, który zapewni mu skuteczne uporanie się z tym zadaniem.W branży IT często zdarza się, że programista jest w stanie wykonać swoją pracę w ciągu zaledwie jednego dnia lub nawet w ciągu kilku godzin. Jakie są korzyści dla firmy, która zdecyduje się skorzystać z takiej usługi? Przede wszystkim nie musi ona rozpoczynać procedury rekrutacyjnej generującej dodatkowe koszty i martwić się, jak długo będzie trwało poszukiwanie odpowiedniego fachowca na rynku pracy. Ponieważ pozyskany przez KK IT Solutions programista najprawdopodobniej będzie pracował zdalnie,nie będą również konieczne wydatki związane z zakupem nowego sprzętu komputerowego, nie będzie też potrzebne wygospodarowanie miejsca na nowe stanowisko pracy w biurze firmy. Sami specjaliści pracujący w taki właśnie sposób wysoko cenią sobie takie rozwiązanie. Programista może bowiem zarobić dzięki body leasingowi więcej, niż gdyby miał pracować na etacie.

  Wynajmując specjalistę z zewnątrz firma może liczyć na korzyść, o jakiej się często zapomina. Osoba taka może wnieść świeże spojrzenie na jej sposób działania. Czasami taki zewnętrzny pracownik jest w stanie dostrzec coś, co umyka osobom zatrudnionym w danej firmie na etacie. Może się bowiem zdarzyć, że po dłuższym okresie pracy w jednym miejscu wpadli oni w rutynę i poziom ich kreatywności uległ znacznemu obniżeniu.

  Istotne jest, aby zapewnić pracownikowi z zewnątrz opiekę któregoś z etatowych pracowników firmy, który przedstawi mu problem, który ma on rozwiązać i będzie nadzorował jego pracę. Na jej końcu dokona oceny, czy zadanie, jakie postawiono przez przychodzącym z zewnątrz informatykiem faktycznie zostało wykonane i nie będą już konieczne żadne poprawki.

  Jak przebiega współpraca?

  • Zawieramy umowę, która określa liczbę godzin, jaką miesięcznie pracownicy KK IT Solutions poświęcą na pracę nad Państwa projektem. Jest to czas, w którym przydzielony Project Manager oraz zespół programistów są do Państwa wyłącznej dyspozycji i realizują wszelkie zlecone czynności.

  • Zależnie od przedstawionych potrzeb i wymagań, oferujemy różnej wielkości zespoły specjalistów. Każda grupa programistów będzie podlegała pod Project Managera, który zadba, aby opłacony przez Państwa czas był wykorzystany jak najlepiej.

  • Pragniemy jednak zaznaczyć, że skompletowanie odpowiedniego zespołu nie zawsze jest możliwe od ręki. Grono współpracujących ze sobą specjalistów musi być dobrane tak, aby wzajemnie się uzupełniali i tworzyli zgrany zespół. Dzięki temu przebieg prac będzie efektywny, Państwo poniosą niższe koszty, a nasi pracownicy będą zadowoleni ze swoich