Body leasing Kraków

KK IT Solutions oferuje usługi outsourcingu programistycznego. Jest to rozwiązanie idealne dla wielu, szczególnie niezbyt dużych, firm i przedsiębiorstw. Dysponujemy specjalistami, którzy w sposób zdalny wykonają zlecone przez Państwa zadania programistyczne. Taki sposób pracy pozwala na korzystanie z usług programistów tylko wtedy, gdy są naprawdę potrzebni. Zbudowanie i utrzymanie zespołu programistów, na których można polegać, to trudne zadanie. Korzystając z naszych usług, firmy nie mają konieczności zajmowania się rekrutacją, rozwojem i szkoleniami, a także utrzymaniem specjalistów na pełny etat.

Chcesz rozpocząć współpracę w zakresie outsourcingu IT?

Wyślij wypełniony formularz - oddzwonimy do Ciebie.
  Zaakceptuj zgodę na przetwarzanie danych osobowych


  Kiedy najlepiej skorzystać z outsourcingu IT i czym jest Body Leasing?

  W obecnych czasach firmy ( także te z Krakowa ) inwestują coraz więcej pieniędzy w rozwój swojej infrastruktury informatycznej. W ostatnich latach stale rośnie popyt na usługi świadczone przez mających odpowiednie kwalifikacje informatyków i programistów. Nie dziwi więc, że przy takich realiach, jakie obecnie panują na rynku, coraz popularniejsze staje się korzystanie przez właścicieli firm z możliwości, jakie daje body leasing. Co rozumiemy pod tym pojęciem?

  Inna używana powszechnie nazwa to outsourcing personalny ( lub pracowniczy). Polega to na czasowym wynajęciu mającego odpowiednio wysokie kwalifikacje informatyka lub programisty do realizacji konkretnego zadania. Jego wykonanie może czasem potrwać nawet jeden dzień. Po tym, gdy wynajęty specjalista wykona zlecone mu zadanie, jego współpraca z korzystającą z jego umiejętności firmą kończy się. Dzięki temu uniknąć można kosztów związanych z procedurą rekrutacyjną prowadzoną w standardowy sposób, firma nie traci też wówczas czasu oczekując na efekt rekrutacji. Body leasing jest korzystny również dla samych informatyków i programistów. Pracując w ten sposób zwykle zarabiają oni w skali roku więcej, niż gdyby byli zatrudnieni w tradycyjny sposób. Jak widać taki system zatrudnienia opłaca się obu stronom- firmie i wynajmowanemu przez nią tymczasowemu pracownikowi.

  Istnieje jeszcze inna zaleta body leasingu. Często okazuje się bowiem, że osoba z zewnątrz wynajęta do wykonania konkretnego zadania dysponuje świeżym spojrzeniem na problem. Zdarza się, że proponuje ona jego rozwiązanie w taki sposób, o jakim osoby pracujące w tej firmie na co dzień nawet by nie pomyślały. Aby znaleźć specjalistę ze świeżym spojrzeniem należy jednak dokładnie sprecyzować wymagania, jakie stawiane będą zewnętrznemu pracownikowi. Daje to gwarancję znalezienia osoby posiadającej umiejętności właśnie takie, jakich w danym momencie poszukujemy.

  Zwykle konieczne jest wyznaczenie wśród etatowych pracowników firmy takiej osoby, która sprawnie przedstawi zewnętrznemu specjaliście specyfikę zadania, do którego wykonania został on wynajęty. Osoba ta będzie również nadzorować jego pracę aż do chwili, gdy zlecone zadanie będzie wykonane.

  Jak przebiega współpraca?

  • Zawieramy umowę, która określa liczbę godzin, jaką miesięcznie pracownicy KK IT Solutions poświęcą na pracę nad Państwa projektem. Jest to czas, w którym przydzielony Project Manager oraz zespół programistów są do Państwa wyłącznej dyspozycji i realizują wszelkie zlecone czynności.

  • Zależnie od przedstawionych potrzeb i wymagań, oferujemy różnej wielkości zespoły specjalistów. Każda grupa programistów będzie podlegała pod Project Managera, który zadba, aby opłacony przez Państwa czas był wykorzystany jak najlepiej.

  • Pragniemy jednak zaznaczyć, że skompletowanie odpowiedniego zespołu nie zawsze jest możliwe od ręki. Grono współpracujących ze sobą specjalistów musi być dobrane tak, aby wzajemnie się uzupełniali i tworzyli zgrany zespół. Dzięki temu przebieg prac będzie efektywny, Państwo poniosą niższe koszty, a nasi pracownicy będą zadowoleni ze swoich