Body leasing Łódź

KK IT Solutions oferuje usługi outsourcingu programistycznego. Jest to rozwiązanie idealne dla wielu, szczególnie niezbyt dużych, firm i przedsiębiorstw. Dysponujemy specjalistami, którzy w sposób zdalny wykonają zlecone przez Państwa zadania programistyczne. Taki sposób pracy pozwala na korzystanie z usług programistów tylko wtedy, gdy są naprawdę potrzebni. Zbudowanie i utrzymanie zespołu programistów, na których można polegać, to trudne zadanie. Korzystając z naszych usług, firmy nie mają konieczności zajmowania się rekrutacją, rozwojem i szkoleniami, a także utrzymaniem specjalistów na pełny etat.

Chcesz rozpocząć współpracę w zakresie outsourcingu IT?

Wyślij wypełniony formularz - oddzwonimy do Ciebie.
  Zaakceptuj zgodę na przetwarzanie danych osobowych


  Kiedy najlepiej skorzystać z outsourcingu IT i czym jest Body Leasing?

  KK IT Solutions to firma oferująca usługi, które dotyczą outsourcingu personalnego ( body leasingu ) w branży informatycznej. Możesz wynająć do wykonania jednego, konkretnego zadania lub też kilku takich zleceń informatyka lub programistę, który zajmie się tym zdalnie. Nie jest konieczne, aby pojawiał się on w biurze Twojej firmy. Dzięki temu możesz otrzymać szybką pomoc w rozwiązaniu problemu bez konieczności uruchamiania procedury rekrutacyjnej. Nie jest bowiem pewnie, po jakim czasie znalazłbyś na rynku pracy osobę z odpowiednimi kompetencjami, która zechciałaby się u Ciebie zatrudnić, podczas gdy problem jaki się pojawił, musi zostać rozwiązany jak najszybciej.

  Firmy ( także te z Łodzi ) przeznaczają na rozwój swojej bazy informatycznej coraz większe sumy pieniędzy. Jest to związane z postępującą informatyzacją, która zaczyna dotyczyć coraz więcej branż. Na rynku od wielu lat utrzymuje się niesłabnący popyt na posiadających odpowiednio wysokie umiejętności informatyków i programistów. Z ich usług korzystają już nie tylko właściciele firm, ale również urzędy i różnego rodzaju instytucje i fundacje. Wydaje się więc, że body leasing jest w dzisiejszych czasach skutecznym narzędziem rozwiązywania problemów związanych z pojawiającą się trudnością w szybkim znalezieniu wolnego specjalisty- informatyka.

  Outsourcing personalny ( zwany również pracowniczym) to wynajem specjalistów z danej dziedziny na pewien okres czasu konieczny do realizacji konkretnego zadania. To rozwiązanie znakomicie sprawdza się w branży IT. Możliwe jest znalezienie w ten sposób specjalisty, który dzięki swoim umiejętnościom w miarę szybko upora się z problemem. Czasami zdolnemu informatykowi lub programiście zajmuje to zaledwie kilka godzin. Jakie są korzyści wynikające z zastosowania takiego rozwiązania?

  Przede wszystkim właściciel firmy unika konieczności rozpoczęcia procedury rekrutacyjnej, co generuje dodatkowy czas i pieniądze. Dzięki body leasingowi fachowiec pojawi się szybko, od razu przystąpi do wykonania konkretnego zadania i na tym jego kontakt z Twoją firmą się zakończy. Sami informatycy pracujący w taki właśnie sposób wysoko cenią sobie outsorcing personalny. W skali roku zarabiają oni bowiem więcej, niż gdyby pracowali na tradycyjnym etacie u jednego pracodawcy.

  Kolejną zaletą takiego rozwiązania jest to, że przychodząca z zewnątrz osoba jest w stanie spojrzeć na problem w całkiem inny sposób, niż robią to ludzie pracujący w danej firmie na co dzień. Uwagi specjalisty mającego świeże spojrzenie na sposób wykonania danego zadania mogą okazać się bardzo cenne. Pamiętać jednak należy o tym, żeby jasno i konkretnie sformułować oczekiwania wobec osoby, którą chcemy w taki właśnie sposób wynająć. Pozwoli to znaleźć informatyka lub programistę o takim poziomie umiejętności, jakie powinien mieć, aby podołać realizacji danego zlecenia.

  Wynajęcie specjalisty metodą body leasingu wiąże się również z koniecznością wyznaczenia wśród ludzi zatrudnionych w Twojej firmie osoby lub osób, które szybko i sprawnie przedstawią przychodzącej z zewnątrz osobie specyfikę zagadnienia, którym ma się ona zająć. Wyznaczony przez Ciebie pracownik powinien na bieżąco monitorować pracę zewnętrznego specjalisty, w razie potrzeby służyć mu pomocą oraz na koniec ocenić, czy problem, nad którym pracował, został definitywnie rozwiązany.

  Jak przebiega współpraca?

  • Zawieramy umowę, która określa liczbę godzin, jaką miesięcznie pracownicy KK IT Solutions poświęcą na pracę nad Państwa projektem. Jest to czas, w którym przydzielony Project Manager oraz zespół programistów są do Państwa wyłącznej dyspozycji i realizują wszelkie zlecone czynności.

  • Zależnie od przedstawionych potrzeb i wymagań, oferujemy różnej wielkości zespoły specjalistów. Każda grupa programistów będzie podlegała pod Project Managera, który zadba, aby opłacony przez Państwa czas był wykorzystany jak najlepiej.

  • Pragniemy jednak zaznaczyć, że skompletowanie odpowiedniego zespołu nie zawsze jest możliwe od ręki. Grono współpracujących ze sobą specjalistów musi być dobrane tak, aby wzajemnie się uzupełniali i tworzyli zgrany zespół. Dzięki temu przebieg prac będzie efektywny, Państwo poniosą niższe koszty, a nasi pracownicy będą zadowoleni ze swoich