Body leasing

KK IT Solutions oferuje usługi outsourcingu programistycznego. Jest to rozwiązanie idealne dla wielu, szczególnie niezbyt dużych, firm i przedsiębiorstw. Dysponujemy specjalistami, którzy w sposób zdalny wykonają zlecone przez Państwa zadania programistyczne. Taki sposób pracy pozwala na korzystanie z usług programistów tylko wtedy, gdy są naprawdę potrzebni. Zbudowanie i utrzymanie zespołu programistów, na których można polegać, to trudne zadanie. Korzystając z naszych usług, firmy nie mają konieczności zajmowania się rekrutacją, rozwojem i szkoleniami, a także utrzymaniem specjalistów na pełny etat.

Chcesz rozpocząć współpracę w zakresie outsourcingu IT?

Wyślij wypełniony formularz - oddzwonimy do Ciebie.
  Zaakceptuj zgodę na przetwarzanie danych osobowych


  Kiedy najlepiej skorzystać z outsourcingu IT i czym jest Body Leasing?

  Doskonale rozumiemy, że nie każde przedsiębiorstwo potrzebuje programisty przez cały czas swojej działalności. Właśnie do takich klientów kierujemy naszą ofertę outsourcingu programistycznego. Są to przede wszystkim firmy, agencje i start upy, które potrzebują doraźnej pomocy programistycznej.

  Wykorzystując outsourcing programistyczny, zapewniasz ciągłość i stabilność pracy swojej firmie z możliwością szybkiego zwiększenia liczby aktywnych pracowników, gdy wymaga tego sytuacja.

  Rozwój zaplecza informatycznego firm okazuje się coraz trudniejszy i coraz droższy. Wszystko za sprawą rosnącego popytu na wykwalifikowanych specjalistów z branży IT. Właśnie dlatego przedstawiciele sektora prywatnego, ale też instytucje publiczne coraz chętniej korzystają z systemu nazywanego body leasingiem. To rozwiązanie pozwala oszczędzać czas i pieniądze.

  Outsourcing personalny (pracowniczy), bo tak też nieraz określa się tę formę współpracy, polega na czasowym najmie pracowników z cenionymi kompetencjami. Body leasing sprawdza się wtedy, gdy w danym przedsiębiorstwie konieczne jest pozyskanie profesjonalnego pracownika na krótki okres (nieraz zaledwie paru dni, a nawet kilku godzin), by zwiększyć zasoby personalne np. podczas realizacji projektu. W ten sposób pomija się trudny, a zarazem czasochłonny proces poszukiwania i rekrutowania pracownika, a także ogranicza koszty kadrowo-administracyjne związane z tworzeniem etatu. Nie trzeba inwestować w dodatkową powierzchnię biurową, licencje oraz sprzęt. To spore udogodnienie dla firmy, tym bardziej że często wsparcie potrzebne jest wyłącznie na określony czas, a koszty, jakie wynikają z tradycyjnej formy zatrudnienia, są dość sztywne. Taki sposób zatrudnienia jest wygodny również dla samych informatyków, zwykle bowiem dostają wyższe wynagrodzenie.

  Osoba spoza firmy ma zwykle nowe, świeże podejście do realizowanego projektu, dlatego może zaproponować pomysły i innowacje, których nie wypracuje nikt zatrudniony na etacie. Jednak trzeba pamiętać o sformułowaniu odpowiedniego profilu poszukiwanego specjalisty. Tylko w ten sposób uda się zatrudnić sprawdzonego, doświadczonego konsultanta IT z niezbędnymi umiejętnościami i referencjami.

  Wiedzieć należy, że body leasing wymaga również odpowiedniego wdrożenia najmowanego specjalisty, wytłumaczenia mu, pokazania rozwiązań stosowanych w firmie, wskazania celu, do którego zmierza projekt. Zwykle potrzebna jest też osoba, która będzie koordynowała pracę fachowca, sprawdzała jego postępy i oceniała, czy wywiązuje się z powierzonych mu obowiązków.

  Jak przebiega współpraca?

  • Zawieramy umowę, która określa liczbę godzin, jaką miesięcznie pracownicy KK IT Solutions poświęcą na pracę nad Państwa projektem. Jest to czas, w którym przydzielony Project Manager oraz zespół programistów są do Państwa wyłącznej dyspozycji i realizują wszelkie zlecone czynności.

  • Zależnie od przedstawionych potrzeb i wymagań, oferujemy różnej wielkości zespoły specjalistów. Każda grupa programistów będzie podlegała pod Project Managera, który zadba, aby opłacony przez Państwa czas był wykorzystany jak najlepiej.

  • Pragniemy jednak zaznaczyć, że skompletowanie odpowiedniego zespołu nie zawsze jest możliwe od ręki. Grono współpracujących ze sobą specjalistów musi być dobrane tak, aby wzajemnie się uzupełniali i tworzyli zgrany zespół. Dzięki temu przebieg prac będzie efektywny, Państwo poniosą niższe koszty, a nasi pracownicy będą zadowoleni ze swoich